Zabieg osoczem bogatopłytkowym
Młody wygląd i elastyczna skóra stanowią marzenie wielu ludzi. W związku z tym zabiegi odmładzające od kilku lat plasują się na szczycie najbardziej popularnych usług medycznych.
Obok tego pojawił się trend wybierania zabiegów mniej ingerujących w organizm pacjenta. Tłumaczy to popularność usług polegających na wypełnianiu zmarszczek preparatami kwasu hialuronowego, wszczepianiu specjalnych nici oraz wypełnianiu zmarszczek osoczem bogatopłytkowym. Osocze wykorzystywane jest w medycynie od ponad 20 lat, jednak dopiero od niedawna cieszy się powodzeniem jako środek odmładzający wygląd. Ponieważ stanowi on autologiczny koncentrat płytek krwi pacjenta, jest w pełni kompatybilny z jego organizmem. PRP, bo tak również nazywane jest osocze stymuluje napływ komórek macierzystych w miejsce wstrzyknięcia. Wprowadzenie go pod skórę rozpoczyna proces podobny do gojenia się rany.
Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym
Kiedy chcemy poddać się zabiegowi z wykorzystaniem PRP, pierwszym krokiem jest wywiad lekarski, który ma na celu wykluczenie przeciwwskazań. Następnie lekarz omawia spodziewane efekty oraz dopełnia formalności. W kolejnym kroku przechodzi do jednego z ważniejszych momentów zabiegu, czyli pobrania krwi. Probówka z krwią po dodaniu odpowiednich odczynników i wymieszaniu, wiruje w wirówce o odpowiednich parametrach, tak by uzyskać osocze. Po odwirowaniu w probówce pojawia się kilka warstw odwirowanej krwi, z których najważniejsza jest górna. Po demakijażu i odkażeniu skóry przystępuje się do zabiegu właściwego, czyli mezoterapii igłowej osoczem. Lekarz dokładnie wstrzykuje wybrane miejsca, a pozostałe osocze wmasowuje w miejsca pozabiegowe. Na końcu nakładany jest specjalny krem.
Efekt zabiegu
Po serii zabiegów osoczem bogatopłytkowym skóra staje się bardziej sprężysta, wygładzona, rozświetlona, wyraźnie wypoczęta i promienna. Drobne zmarszczki zostają wygładzone. To dokonały i bardzo efektywny sposób zabiegów w profilaktyce starzeniowej.