Laseroterapia
Postęp technologiczny dotyka medycyny silniej niż innych dziedzin naszego życia. Z tego powodu coraz częściej wykonujemy zabiegi najnowocześniejszymi laserami stosowanymi w medycynie estetycznej.
Lasery te znajdują zastosowanie zarówno w klasycznej medycynie estetycznej – usuwaniu zmarszczek, depilacji laserowej, usuwaniu szpecących zmian skórnych – jak i w leczeniu konkretnych jednostek chorobowych.
Na czym polega laseroterapia?
Laseroterapia to nowoczesna metoda, która wykorzystuje energię światła laserowego do stymulowania procesów regeneracyjnych w organizmie. Technika ta polega na skierowaniu wiązki na określone miejsce na ciele pacjenta, co prowadzi do pobudzenia komórek do szybszej regeneracji. Laseroterapia jest bezbolesna i nieinwazyjna, a jej efekty często są widoczne już po pierwszych zabiegach.
Przeciwwskazania do zastosowania laseroterapii
Chociaż laseroterapia jest bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie jest zalecana dla osób z aktywnymi infekcjami skórnymi, chorobami autoimmunologicznymi, a także u kobiet w ciąży. Ponadto niektóre leki mogą zwiększać wrażliwość skóry na światło, co może prowadzić do powikłań po zabiegu. Dlatego przed przystąpieniem do laseroterapii konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stan zdrowia pacjenta i zdecyduje o możliwości przeprowadzenia procedury.
Laseroterapia – Laser FOTONA Dynamis XS
Laser FOTONA Dynamis XS
Jest to jeden z najnowocześniejszych systemów laserowych w medycynie estetycznej. Dwa komplementarne lasery (Nd:YAG-1064nm i Er:YAG-2940nm) pozwalają wykonać najszerszy zakres zabiegów estetycznych w jednym systemie. Podczas zabiegów laserowych powierzchnia skóry chłodzona jest za pomocą nawiewu zimnego powietrza, co zapewnia komfort i gwarantuje bezbolesny przebieg zabiegu. System laserowy Fotona posiada certyfikat CE.